T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kahramanmaraş Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesi

PANDEMİ dönemi kütüphane hizmetlerimiz

Değerli okuyucularımız/kullanıcılarımız;

Pandemi; dünyada birden fazla ülkede veya kıtada, çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel isimdir.

Pandemik hastalık, dünya genelinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen bir isimdir.

Pandemi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ilan edilir. Yeni ortaya çıkan virüsün insandan insana kolay bir şekilde hızlıca yayılıyor olması önemli kriterlerdir.

Koronavirüsün yayılma hızına ve insan sağlığı üzerindeki etkisine bakıldığında genel çapta koruyucu önlemlerin artırılmasını sağlamak adına pandemi ilan edildi.

COVID-19 yani Koronavirüs nedeni ile tüm dünyada çeşitli önlemler ve tedbirler alındı. Kamu kurumu olan kütüphanelerimizde de birtakım önlemler alındı.

Bu önlemler neticesinde; bir süreliğine kalabalık ortam oluşturmamak adına etkinliklerimize ara vermek zorunda kaldık. Kitap alış-veriş işlemleri, ders çalışma ortamı sağlama ve araştırma ihtiyaçlarınızı karşılama konularında hizmetlerimize kurallar çerçevesinde devam ediyoruz.
Bu kurallar: maske takma zorunluluğu, sosyal mesafeye uyma zorunluluğu ve hijyen...

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüzün, hafta içi hergün düzenli olarak, sosyal medya üzerinde( facebook, twitter, instagram)  Etkin Kütüphane platformunda çeşitli konularda ( masallar, el sanatları, akademik söyleşiler v.b. )  programları devam etmektedir. Ayrıca kütüphanemize ait sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz...

etkinkütüphane.png